תאונות בטיחות רבות חלקן קטלניות מתרחשות במקומות הכי בטוחים שלנו.

מדריך בטיחות זה נכתב על מנת לשמור על היקר לנו מכל חיי ילדנו וכמובן חיינו שלנו.

מדריך בטיחות לבית יעניק לכם סקירה נרחבת על הסכנות האורבות לנו לטווח המידי והן בטווח המצטבר נעניק עבורכם דרכי זיהוי ומניעה כמו כן דרכי התגוננות.

 

סרגל מונחים

ABEK1 : הינו פילטר בעל פחם אקטיבי המסנן גזים וכימיקלים. הוא אינו מסנן עשן. שמו מורכב מאותיות הראשונות של שמות החומרים שהוא מסנן, כגון חומצות, חומרים אורגניים-אמוניה, כלור. יש לדאוג להחלפת הפילטר לאחר פתיחתו כל 6 חודשים, או בהתאם לשימוש.

משקפי גוגלס : הינם משקפי בטיחות אטומות מכל הכיוונים. עשיות בד"כ מפולימר. פולקרבונט

P1: מונח שמתאר חלקיקים ורמת סינון של פילטרים.

DB 85 : דיצבלים – רמת הרעש.

EN   166: תקן אירופאי למשקפי מגן.

407  EN: תקן אירופאי לכפפות בטיחות

           

   

 

  בטיחות  גז ותנורים       

 

 באזורי עבודה של תנורים וגז קיימות סכנות של כוויות ונתזי שמן רותח. לכן מומלץ לרכוש תנור בישול בעל דפנת זכוכית כפולה ואטומה למניעת חימום יתר, במיוחד אם יש בבית ילדים קטנים שזוחלים על הרצפה.

הוצאת מגשים חמים צריכה להיות עם כפפות חום עם תו תקן 407  EN (תקן שמעיד שעברו בדיקה בחום). כפפות מגבת הן מומלצות מאוד. כמו כן כפפות בטיחות טובות הן אלו שעמידות לחום עד 280 מעלות, עם ציפוי נגד שמנוניות.

מומלץ להצטייד במקום גלוי במטבח, בערכת עזרה ראשונה, בפרט עם ג'ל מונע כוויות, שניתן לרכוש בכל בית מרקחת, למקרה של כווית חום.

בזמן טיגון, קיימת סכנת נתז חם במקרה של הכנסת חומרי גלם שעברו הקפאה, כגון צ'יפס, לשמן רותח.  נתז שמן בטמפרטורה גבוהה הפוגע ישירות בגלגל העין גורם לעיוורון ללא יכולת החלמה.

מומלץ לרכוש משקפי בטיחות בעלי תקן EN166  המעידים שעברו מבדקי תקן נגד פגיעות מנתזים וחלקיקים מכאניים. משקפי בטיחות אלו, בעלות אפסית, יכולים להציל את עינינו.

יש לדאוג שברז גז הבישול יהיה תמיד סגור, וצינור הגז לא יהיה ממוקם בקרבת מגירות העלולות לתלוש אותו ולגרום לדליפה. כמו כן מומלץ להזמין טכנאי גז שיבדוק את בטיחות  הגז אחת לשנה.

ישנם גלאי גפ"מ בטיחותי לשימוש ביתי שניתן לרכוש בחניות כלי עבודה. חשוב לבדוק את אמינותם. ניתן להחזיק במטבח מטפה לכיבוי שריפות נייד וקומפקטי אותו ניתן לאחסן בנקל בארון המטבח, ומומלץ גם להחזיק גלאי עשן על סוללות, אותו ניתן להרכיב בחדר הילדים ובמטבח.

אזור הכיור הינו כר דשא פורה לפעילות חיידקים מזיקים כמו חיידקי אי קולי ומזהמים אחרים. על מנת לשמור על היגיינה יש לרסס את משטח השיש והכיור עם תרסיס חיטוי אלכוהולי או תרסיס אקונומיקה ומיד לנגב את הרסס עם מטלית לחה ולייבש את האזור עד לשימוש של אזור עבודה זה להכנת מזון.

 

יש לנעול מגירת סכינים בכדי למנוע גישה של ילדים או להציב אותה במקום גבוה.